Gabura napadol zaradenie príspevku o ňom v Správach STV. V príspevku podpredseda vlády Dušan Čaplovič prirovnal Gaburu k politikom z čias nástupu nacionálneho socializmu v Nemecku. Urobil tak v súvislosti s jeho výrokmi o homosexuáloch a to na tlačovej konferencii venovanej holokaustu. Poslanec Gabura sa v médiách na adresu homosexuálov vyjadril, že sú to úchylní a chorí ľudia, ktorý by sa mali liečiť. "Medzi pánom Gaburom a niektorými politikmi z roku 1933 nie sú rozdiely," povedal vtedy vicepremiér. Nato sa objavil na obrazovke portrét Petra Gaburu a príspevok pokračoval s komentárom, podľa ktorého poslanec prirovnanie osobitne k politikom z Nemecka odmieta so slovami "je to vytrhnuté z kontextu."
Podľa Gaburu však bez akéhokoľvek slovného a logického prechodu Správy STV pokračovali obrazovým šotom o holokauste. "Divák vidí a vníma zábery z koncentračného tábora, ku ktorému je pripojený komentár," pripomína Gabura. "Ostro protestujem proti spojeniu mojej osoby s fašizmom, nacizmom a holokaustom, ako to prezentovala Slovenská televízia vo svojich správach v obsahu a forme," povedal Gabura pre agentúru SITA. Gabura si myslí, že nezmyselnou kompiláciou prednesu vicepremiéra Dušana Čaploviča, ktorý je pôvodným povolaním historik, a teda jeho vyjadrenia odborná i laická verejnosť vníma vierohodne a kvalifikovane, a zobrazením jeho portrétu v spojení s následným obrazovým príspevkom s komentárom o holokauste, ho dostala STV do pozície rovnocennej s pozíciou presvedčeného nacistu. "Spojili ma s časmi nástupu fašizmu v Nemecku, a to najmä s holokaustom - vyhladzovaním Židov počas 2. svetovej vojny v koncentračných táboroch," vyhlásil.
StoryEditor
Gabura žaluje STV za zoradenie príspevkov v správach
Poslanec NR SR Peter Gabura žaluje Slovenskú televíziu za reportáž v Správach STV odvysielaných 19. apríla. Okrem ospravedlnenia požaduje v žalobe na ochranu osobnosti od STV aj 500 tisíc korún ako nemajetkovú ujmu.