Medzi tými, ktorí oznámili pobočkám Sociálnej poisťovne svoje rozhodnutie skončiť účasť v starobnom dôchodkovom sporení, vekovo prevažujú poistenci od 43 do 53 rokov. Z územného hľadiska najvyšší počet vystupujúcich z druhého piliera zaznamenali pobočky v Bratislave (1 438), Prievidzi (1 117) a Považskej Bystrici (1 034). Aj pobočky v Žiline a Prešove evidujú nad tisíc sporiteľov, ktorí ukončili svoje dôchodkové sporenie v druhom pilieri.
Na základe doterajšieho počtu ukončených zmlúv o starobnom dôchodkovom sporení majú príslušné dôchodkové správcovské spoločnosti vrátiť Sociálnej poisťovni spolu 780 miliónov korún. Z nich 568 miliónov korún už previedli na účet Sociálnej poisťovne.
K 23. aprílu Sociálnej poisťovni oznámilo 11 508 osôb, ktoré sú poistencami štátu, že chcú naďalej zostať účastníkmi starobného dôchodkového sporenia. Ide o osoby, za ktoré poistné na dôchodkové poistenie, čiže poistné v prvom pilieri z dôvodu starostlivosti o dieťa alebo z dôvodu poberania peňažného príspevku za opatrovanie, platí štát.
