Hokej: ČR - Fínsko 2:1 pp a samostatných nájazdoch na Eurohockey Tour

02.09.2005, 08:33

V druhom štvrtkovom zápase hokejového turnaja Česká pojisťovna Cup, prvom zo série Eurohockey Tour zvíťazila česká reprezentácia nad Fínskom 2:1 až po samostatných nájazdoch, keď po 60 minútach aj 5-minútovom predĺžení skončil zápas 1:1.
Pre domácich to bolo v Liberci prvé stretnutie pod vedením nového kormidelníka Aloisa Hadamczika. Oba góly padli už v prvej tretine, keď najskôr Marek z presilovky dostal majstrov sveta z Viedne do vedenia, Fíni kontrovali v 15. minúte vyrovnávajúcim gólom z hokejky Valtonena. V ďalšom dejstve už strelci nenašli recept na prekonanie Hniličku, resp. Leinonena. Keď sa nerozhodlo ani v 5-minútovom predĺžení, na rad prišli samostatné nájazdy a v nich Burger rozhodol.

ČR - Fínsko 2:1 pp a samostatných nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Góly: 3. Marek, Burger zo samostatného nájazdu - 15. Valtonen, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, 3950 divákov