Futbal-MS-kval.: Slovensko vyhralo nad Luxembursko 4:0

09.06.2005, 08:03

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v stredajšom zápase 3. kvalifikačnej skupiny v Luxembourgu nad domácim tímom Luxemburska gólmi Németha (5.), Mintála (16.), Kisela (54.) a Reitera (60.) vysoko 4:0 a na vedúce Portugalsko, ktoré vyhralo v Estónsku 1:0, stráca tri body.
Tretie v skupine je s trojbodovou stratou na SR, ale súbojom k dobru Rusko, to malo v stredu voľno. V stredu sa hral ešte duel Lotyšsko - Lichtenštajnsko, domáci vyhrali 1:0.
Kvalifikácia pokračuje 17. augusta, zverenci trénera Dušana Galisa nastúpia vo Vadúze proti Lichtenštajnsku a Lotyšsko hostí Rusko.
3. skupina:
Luxembursko - Slovensko 0:4 (0:2)
Góly: 5. Németh, 16. Mintál, 54. Kisel, 60. Reiter, ŽK: Ch. Leweck - Varga, Rozhodovali: Styles - East, Pike (všetci Angl.), 4000 divákov.
Luxembursko: Oberweis - Lang, Reiter, Strasser, Remy - Federspiel (62. Sabotic), Heinz (22. Pace, 89. Dürrer), Hoffmann, Collette - Ch. Leweck, A. Leweck
Slovensko: Čontofalský - Petráš (57. Reiter), Hanek, Varga - Kisel, Karhan, Hlinka (46. Sninský), Had (46. Slovák) - Mintál - Németh, Vittek
Slovenskí reprezentanti nastúpili na zápas ofenzívne naladení a s odhodlaním nedopustiť podobný začiatok ako vo vlaňajšom vzájomnom súboji na Tehelnom poli v Bratislave, kde v úvode prekvapujúco inkasovali. Tlak hostí priniesol ovocie už v 5. minúte, keď po Kiselovom centri domáci brankár loptu neudržal a útočník Middlesbroughu Németh otvoril skóre. Slováci pokračovali v útočnom futbale a v 16. minúte sa po Némethovom centri podarilo zvýšiť na 2:0 Mintálovi. Ešte do konca polčasu malo Slovensko niekoľko šancí, ale domáceho brankára už neprekonalo, hoci Vittek v 42. minúte nastrelil brvno. Luxemburčania prvýkrát vystrelili na slovenskú bránu až v 43. minúte, ale Charles Leweck Čontofalského vážne neohrozil.
Aj nástup do druhého polčasu mali Slováci raketový. V 49. minúte strieľal vedľa Mintál, ale v 54. minúte po akcii striedajúceho Slováka a Németha zakončil Kisel - 3:0. V 57. minúte striedal Petráša útočník Chicaga Fire Reiter a už o tri minúty zvýšil po Mintálovej prihrávke na 4:0. Luxemburčania sa počas celého zápasu prakticky nedostali k vážnejšej šanci, keď Slováci ich útoky likvidovali v strede poľa, ich jedinú sľubnú príležitosť v 77. minúte premrhal Ch. Leweck. V závere sa ešte hostia niekoľkokrát pokúsili o zvýraznenie svojho víťazstva, ale Oberweisa už neprekonali.