Dukátovej zlatý hetrik, štyri medaily pre Slovensko

10.09.2006, 17:05

Slovenská reprezentantka Jana Dukátová získala na V. akademických majstrovstvách sveta vo vodnom slalome a zjazde v poľskom Krakove zlatú medailu v slalome v kategórii K1 žien. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka tak zavŕšila zlatý hetrik, keď v priebehu piatich týždňov získala tretie zlato na významom medzinárodnom podujatí. Dukátová sa stala v auguste v Prahe-Troji majsterkou sveta a na MEJ v anglickom Nottinghame triumfovala v súťaži do 23 rokov. "Jana zajazdila opäť vynikajúco, išla nekompromisne za prvenstvom. Pred druhou v poradí mala takmer dvanásťsekundový náskok," uviedol pre agentúru SITA vedúci slovenskej výpravy na akademických MS Róbert Orokocký. Dukátová si na AMS už v piatok vybojovala striebro v dvojkolovej súťaži zjazdárok v šprinte.
V Krakove sa darilo aj ďalším slovenským lodiam. Alexander Slafkovský obsadil v C1 druhú priečku, rovnako striebro si v C2 vybojovali bratranci Ladislav a Peter Škantárovci a medailovú zbierku obohatila bronzom v K1 žien Gabriela Stacherová. "Obe naše strieborné lode prehrali pomerne tesne, Slafkovský s Britom Davidom Florencom a Škantárovci s poľskou deblovkou Tarna - Pochwala," poznamenal R. Orokocký.