StoryEditor

Vláda navrhla štátne vyznamenania pre finalistov Davisovho pohára

07.12.2005, 16:51
Autor:
TASRTASR
Vláda SR v stredu schválila návrhy na udelenie vysokých štátnych vyznamenaní 17 osobnostiam a pri príležitosti 13. výročia vzniku republiky by ich mali dostať aj členovia tenisovej reprezentácie.

Vláda SR v stredu schválila návrhy na udelenie vysokých štátnych vyznamenaní 17 osobnostiam a pri príležitosti 13. výročia vzniku republiky by ich mali dostať aj členovia tenisovej reprezentácie. Návrhy na ocenenia sa okrem Karola Becka týkajú všetkých členov tímu, ktorý sa v končiacom roku zaslúžil o postup do finále prestížnej súťaže cez Španielsko, Holandsko i Argentínu.
Pribinov kríž 1. triedy vláda navrhla pre nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa a pre Dominika Hrbatého, hlavného strojcu úspechov. Rovnaké vyznamenanie 2. triedy by mal dostať Karol Kučera a 3. triedy Michal Mertiňák. Ďalší stabilný a až do finále aj mimoriadne užitočný člen družstva Karol Beck medzi nominovanými nie je. "Z pochopiteľných dôvodov," povedal pre TASR vicepremiér Pál Csáky. Beck neštartoval vo finále proti Chorvátsku oficiálne pre problémy s kolenom a v médiách sa objavili špekulácie o jeho dopingovom prehrešku.
Vyznamenania udeľuje prezident Ivan Gašparovič, ktorému prislúcha aj konečné rozhodnutie, či vládny návrh akceptuje.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
23. marec 2023 13:42