Opäť triumf Björndalena, prvý bod pre Mareka Matiaška

15.12.2007, 12:59

V rýchlostných pretekoch mužov na 10 km v rámci 3. kola Setového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke triumfoval fenomenálny Nór Ole Einar Björndalen. Päťnásobný olympijský víťaz, deväťnásobný majster sveta a majiteľ štyroch veľkých krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo vo SP dosiahol už svoje 77. víťazstvo v pretekoch tohto rangu v kariére, tretie v aktuálnej sezóne a upevnil si ním svoju pozíciu lídra celkovej klasifikácie. Druhý skončil Rus Dmitrij Jarošenko, bronz si vybojoval Mattias Nilsson zo Švédska. Prvý bod do celkovej klasifikácie získal slovenský reprezentant Marek Matiaško, ktorý obsadil poslednú bodovanú 30. priečku. Výborne mal preteky rozbehnuté aj druhý Slovák v 90-člennom štartovom poli Pavol Hurajt, po druhej streľbe bol na 17. mieste, ale záver nezvládol a skončil až na 38. priečke.

Výsledky - rýchlostné preteky:
1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 23:44,4 (1 trestný okruh), 2. Dmitrij Jarošenko (Rus.) +4,9 s (1), 3. Mattias Nilsson (Švéd.) +11,8 (0), 4. Simon Fourcade (Fr.) +12,8 (0), 5. Alexej Aidarov (Ukr.)+26,8 (0), 6. Nikolaj Kruglov (Rus.) +31,2 (1), 7. Frode Andresen (Nór.) +34,4 (2), 8. Daniel Graf (Nem.) +42,9 (0), 9. Michal Šlesingr (ČR) +46,1 (1), 10. Andreas Birnbacher (Nem.) +48,2 (1), ... 30. Marek Matiaško +1:34,6 (2), 38. Pavol Hurajt (obaja SR)1:46,5 (0)

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
20. apríl 2024 15:49