26.05.2019, 11:39

Hlina hodnotí eurovoľby: Sme dôležití aj pre zmenu, ktorá na Slovensko musí prísť

Pár dní si oddýchneme a smerujeme do parlamentného zápasu, povedal predseda kresťanských demokratov Alojz Hlina.

Šéf KDH Alojz Hlina
Zdroj: HNtelevízia

Predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina tvrdí, že kresťanskí demokrati sú pre Slovensko dôležití. "Sme dôležití aj pre zmenu, ktorá na Slovensko musí prísť," reagoval na neoficiálne výsledky volieb do Európskeho parlamentu na sociálnej sieti.

"Chcem sa poďakovať všetkým našim voličom, kandidátom, volebnému štábu, všetkým, ktorí k nášmu veľmi dobrému výsledku prispeli. Sme dôležitou časťou kostry systému parlamentnej demokracie. Pár dní si oddýchneme a smerujeme do parlamentného zápasu," uviedol Hlina s dôvetkom, že zápasiť budú "húževnato" a "vytrvalo".

​Voľby do Európskeho parlamentu by mala vyhrať koalícia Progresívne Slovensko (PS) - Spolu. V europarlamente by mali sedieť aj poslanci Smeru-SD, ĽSNS, KDH, SaS a OĽaNO. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych odhadov politických strán po sčítaní všetkých okrskov.

Podľa neoficiálnych výsledkov eurovolieb by koalícia PS - Spolu mohla mať 20,07 percenta. Druhý by mal skončiť Smer-SD so ziskom 15,69 percenta, tretia ĽSNS so ziskom 12,04 percenta. Nasleduje KDH s 9,67 percenta, SaS a jej odhadovaných 9,6 percenta. Do EP by sa ešte malo dostať OĽaNO s 5,24 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.