27.05.2019, 10:55 Aktualizované dňa 27.05.2019 o 11:29

V budúcich voľbách by sme mali hľadať iných koaličných partnerov, reaguje Most na výsledky eurovolieb

Líder kandidátky Mostu József Nagy hovorí, že strana stále platí cenu za to, že je súčasťou koalície.

József Nagy
Zdroj: TASR/J. Kotian

Líder kandidátky strany Most-Híd v eurovoľbách a europoslanec József Nagy reagoval na výsledok strany vo voľbách. Bugárovci získali len 2,59 percent a do europarlamentu nepošlú žiadneho poslanca.

"Dôvod je najmä to, že tieto voľby neboli o európskych témach, ale o domácej politickej situácii. Stále platíme cenu za to, že sme súčasťou koalície," hovorí Nagy, podľa ktorého sa pod nepriaznivý výsledok strany podpísala aj kauza okolo spievania a hrania štátnej hymny. 

"V budúcich voľbách by sme mali hľadať iných koaličných partnerov," dodal europoslanec. Nagya mrzí, že Slovensko nebude mať v europarlamente ani jedného zástupcu maďarskej menšiny.

Podľa neho strana potrebuje pozitívny signál. "V posledných dvoch voľbách sa Mostu takýto pozitívny signál nepodarilo vyslať, ale to ani SMK. Veľmi by to zdvihlo náladu ísť voliť."  

Nagy si nemyslí, že v strane je pnutie na výmenu predsedu. "Stále vidíme požiadavku, aby sa netrieštili hlasy. Nejde až tak o personálne zmeny," hovorí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.