11.03.2019, 00:00

Vo formulári živnostníkov sú zmeny. Tu je ich prehľad

Ako každý rok aj v tomto roku urobila Finančná správa viaceré úpravy v daňových tlačivách. Neprehliadnite nové riadky, kolónky či iné usmernenia.

Vo formulári živnostníkov sú zmeny. Tu je ich prehľad
Zdroj: Archív HN

Daňové priznanie fyzickej osoby typ B

III. Oddiel – Údaje na uplatnenie zníženia základu dane a daňového bonusu
V súvislosti zo zavedením kúpeľných poukážok, to znamená – nezdaniteľnej časti základu dane na kúpeľnú starostlivosť, sa v tlačive upravili či doplnili nasledujúce riadky:
– nový riadok 33, vďaka ktorému využijete spomínanú nezdaniteľnú časť za manželku (manžela), vyznačíte zaškrtávacie pole a uvediete zaplatené úhrady za manželku (manžela). Zároveň uvediete jej priezvisko, meno a rodné číslo v riadku 31,
– riadok 34, kde okrem nezdaniteľnej časti súvisiacej s kúpeľmi za vyživované dieťa (deti) vyznačíte aj daňový bonus. Ak využijete nárok na nezdaniteľnú časť spojenú s kúpeľmi za vyživované dieťa (deti), vyznačíte okrem priezviska, mena a rodného čísla dieťaťa aj nové zaškrtávacie pole KS (kúpeľná starostlivosť),
– nový riadok 36, v ktorom uvádzate výšku zaplatených súm za kúpele za vyživované dieťa (deti) v úhrne najviac do 50 eur za rok za každé z detí.
V nadväznosti na zavedenie nezdaniteľnej časti základu dane na kúpele sa

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.