11.03.2019, 00:00

Vo formulári živnostníkov sú zmeny. Tu je ich prehľad

Ako každý rok aj v tomto roku urobila Finančná správa viaceré úpravy v daňových tlačivách. Neprehliadnite nové riadky, kolónky či iné usmernenia.

Vo formulári živnostníkov sú zmeny. Tu je ich prehľad
Zdroj: Archív HN

Daňové priznanie fyzickej osoby typ B

III. Oddiel – Údaje na uplatnenie zníženia základu dane a daňového bonusu
V súvislosti zo zavedením kúpeľných poukážok, to znamená – nezdaniteľnej časti základu dane na kúpeľnú starostlivosť, sa v tlačive upravili či doplnili nasledujúce riadky:
– nový riadok 33, vďaka ktorému využijete spomínanú nezdaniteľnú časť za manželku (manžela), vyznačíte zaškrtávacie pole a uvediete zaplatené úhrady za manželku (manžela). Zároveň uvediete jej priezvisko, meno a rodné číslo v riadku 31,
– riadok 34, kde okrem nezdaniteľnej časti súvisiacej s kúpeľmi za vyživované dieťa (deti) vyznačíte aj daňový bonus. Ak využijete nárok na nezdaniteľnú časť spojenú s kúpeľmi za vyživované dieťa (deti), vyznačíte okrem priezviska, mena a rodného čísla dieťaťa aj nové zaškrtávacie pole KS (kúpeľná starostlivosť),
– nový riadok 36, v ktorom uvádzate výšku zaplatených súm za kúpele za vyživované dieťa (deti) v úhrne najviac do 50 eur za rok za každé z detí.
V nadväznosti na zavedenie nezdaniteľnej časti základu dane na kúpele sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.