13.08.2019, 00:00

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí

Sociálnych problémov pribúda, aj preto je na podnikanie v tejto oblasti čoraz viac príležitostí. Je to však špecifický biznis, kde zisk nie je prvoradý. Na zriadenie sociálneho podniku musíte dodržať presné pravidlá.

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí
Zdroj: Flickr/UBC Learning Commons

1. Pripravte si dobrý podnikateľský plán
Aby ste mohli požiadať o štatút registrovaného sociálneho podniku, musíte mať podnikateľský plán. Potrebujete ho doložiť k žiadosti, aby vám priznali postavenie takzvaného sociálneho podniku pracovnej integrácie. Plán by mal preukazovať vašu ekonomickú samostatnosť, zručnosť pri riadení rizík a schopnosť svojimi výrobkami alebo službami udržať sa v konkurenčnom prostredí. Plán vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov, výdavkov a zisku by mal obsahovať aj personálne zabezpečenie a okruh, s kým budete spolupracovať.

2. Ako si poradiť s rizikami
Ciele a stratégie vášho podnikateľského zámeru vyjadríte odpoveďami na najdôležitejšie otázky. V podnikateľskom pláne by ste mali uviesť, čo chcete sociálnym podnikaním dosiahnuť a ako a kedy to dosiahnete. Uviesť by ste mali aj možné riziká. Podnikateľský plán sa odporúča rozdeliť na ťažiskový plán a plán opa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.