13.08.2019, 00:00

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí

Sociálnych problémov pribúda, aj preto je na podnikanie v tejto oblasti čoraz viac príležitostí. Je to však špecifický biznis, kde zisk nie je prvoradý. Na zriadenie sociálneho podniku musíte dodržať presné pravidlá.

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí
Zdroj: Flickr/UBC Learning Commons

1. Pripravte si dobrý podnikateľský plán
Aby ste mohli požiadať o štatút registrovaného sociálneho podniku, musíte mať podnikateľský plán. Potrebujete ho doložiť k žiadosti, aby vám priznali postavenie takzvaného sociálneho podniku pracovnej integrácie. Plán by mal preukazovať vašu ekonomickú samostatnosť, zručnosť pri riadení rizík a schopnosť svojimi výrobkami alebo službami udržať sa v konkurenčnom prostredí. Plán vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov, výdavkov a zisku by mal obsahovať aj personálne zabezpečenie a okruh, s kým b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.