13.08.2019, 00:00

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí

Sociálnych problémov pribúda, aj preto je na podnikanie v tejto oblasti čoraz viac príležitostí. Je to však špecifický biznis, kde zisk nie je prvoradý. Na zriadenie sociálneho podniku musíte dodržať presné pravidlá.

Sociálne podnikanie u nás zamestná viac ľudí
Zdroj: Flickr/UBC Learning Commons

1. Pripravte si dobrý podnikateľský plán
Aby ste mohli požiadať o štatút registrovaného sociálneho podniku, musíte mať podnikateľský plán. Potrebujete ho doložiť k žiadosti, aby vám priznali postavenie takzvaného sociálneho podniku pracovnej integrácie. Plán by mal preukazovať vašu ekonomickú samostatnosť, zručnosť pri riadení rizík a schopnosť svojimi výrobkami alebo službami udržať sa v konkurenčnom prostredí. Plán vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov, výdavkov a zisku by mal obsahovať aj personálne zabezpečenie a okruh, s kým b

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.