13.08.2019, 12:43

Rekreačné poukazy môžu počas prázdnin poslúžiť aj deťom

Rekreačné "poukazy" alebo rekreačné príspevky vstúpili do platnosti 1. januára 2019 a za nami je takmer prvý polrok ich platnosti. O ich používaní časť zamestnancov stále netuší, nepoznajú presné podmienky a parametre, ktoré je potrebné splniť. Netušia, že treba o príspevok oficiálne požiadať.

Rekreačné poukazy môžu počas prázdnin poslúžiť aj deťom
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Rekreačný príspevok alebo "poukaz" slúži nielen samotným zamestnancom, ale aj ich rodinným príslušníkom, a teda aj deťom. V prípade, že sa rodičia rozhodnú využiť rekreačný príspevok na pokrytie nákladov detského tábora, treba myslieť na to, že v tomto prípade platia iné pravidlá. Môže ísť o organizované viacdenné aktivity a podujatia na zotavenie počas školských prázdnin na našom území pre dieťa zamestnanca navštevujúceho základnú školu alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom. Za dieťa zamestnanca sa považuje aj dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení alebo iné dieťa žijúce so zamestnancom v spoločnej domácnosti. To znamená, že príspevok sa týka aj denných táborov pre deti, podmienkou nie je ubytovanie na dve noci.

,,Aj v tomto prípade musí ísť o ubytovacie zariadenia, respektíve akceptačné miesta, ktoré sa nachádzajú na našom území, rodič musí odpracovať minimálne dva roky v spoločnosti, kde je viac ako 49 zamestnancov, pričom výška príspevku od zamestnávateľa bude na úrovní 55 percent z ceny pobytu, maximálne však do výšky 275 eur z ceny pobytu," informuje Anna Lašová z Up Slovensko, riaditeľka pre komunikáciu a konformitu. Samozrejme, o príspevok môže požiadať aj zamestnanec vo firme, kde je zamestnaných menej ako 50 ľudí, zamestnávateľ mu však môže, ale aj nemusí vyhovieť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.