25.11.2014, 00:00

Na východe sa darí najmä službám. Podniky pribúdajú aj v obchode

Niektoré regióny východu Slovenska sú práve známe silným odlevom zamestnancov za prácou do iných regiónov.

Kvalitná infraštruktúra je jednou z podmienok rozvoja regiónu. Ak chýba, investora to odradí, hovorí pre HN František Doležal z UniCredit Bank.

Košice sú známe ako slovenské Silicon Valley východu. Zaznamenávate trend, že si zamestnanci veľkých IT firiem zakladajú vlastný biznis?
Rozvoj znalostných služieb na Slovensku sa dlho nedarilo naštartovať. Ich rast sa začal zrýchľovať pozvoľna a súvisel najmä s rozvojom centier zdieľaných služieb a IT sektora v polovici minulého desaťročia, keď sa na Slovensku začali viac udomácňovať. Dynamický rozvoj pokračoval aj po kríze, keď medzinárodné spoločnosti oceňovali najmä dostupnosť kvalifikovanej a jazyko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.