StoryEditor

Zlato ovplyvňujú dobré správy z Ameriky

23.12.2011, 08:21
Autor:
TASRTASR

Unca (31,1 g) zlata sa predávala dnes ráno miestneho času na komoditnej burze v Singapure po 1607,89 USD (1232,38 eura). Vo štvrtok bola jej záverečná cena v New Yorku 1611,90 USD a v stredu na nej skončila na hodnote 1615,60 USD.

Vývoj ceny zlata na spotovom trhu ovplyvňujú dobré správy o vývoji americkej ekonomiky, najmä pokles žiadostí o podporu v nezamestnanosti, a zhoršovanie situácie v eurozóne. Počet nových žiadostí klesol minulý týždeň na najnižšiu úroveň za posledných 42 mesiacov a index spotrebiteľskej nálady v Spojených štátoch stúpol na najvyššiu úroveň od júna, hoci prírastok najsilnejšej ekonomiky sveta v treťom štvrťroku po spresnení údajov museli štatistici znížiť.

Podľa analytikov sa nedarí zastaviť nepriaznivý vývoj na starom kontinente. Vo štvrtok sa to prejavilo rastom úrokov španielskych a talianskych štátnych dlhopisov. Postavenie Ríma na finančných trhoch sa nezlepšilo ani po tom, čo vláda premiéra Maria Montiho prežila hlasovanie o dôvere v senáte.

Na burzách je však predaj zlata a iných drahých kovov koncom roka tradične slabý, a preto nemožno z terajšieho vývoja ich ceny robiť ďalekosiahle závery.
Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/agentury, menuAlias = agentury, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
31. máj 2023 12:53