O tom, že posledné dva roky boli pre slovenských podnikateľov najväčšou výzvou v histórii, nie je pochýb. Aj preto sa spoliehali na to, že vláda prijme opatrenia, vďaka ktorým náročné obdobie so cťou preklenú.
Zmien sa síce dočkali, no tie prišli v podobe vyhlášok a smerníc, ktoré boli pre mnohé firmy posledným klincom do rakvy.
Keďže na absurditu pandemických zmien poukazovali firmy dostatočne dlho a nahlas, niektoré z nich sa dostali medzi finalistov ankety Byrokratický nezmysel roka, ktorú organizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska.
Do top desiatky sa však dostali aj zákony z iných súdkov. „Druhú skupinu tvoria obmedzenia, ktoré komplikujú život inovatívnym firmám a novou skupinou sú tiež regulácie týkajúce sa školstva,“ uviedol Ján Solík, prezident Združenia podnikateľov Slovenska.
Práve na tieto dve skupiny sa HN zamerali v krátkej analýze.
1. Čokoláda nesmie byť čokoláda
Byť prvý sa nevypláca. Aspoň nie na Slovensku. Svoje o tom vie slovenská čokoládovňa CHOCOMAZE. Tá ešte v roku 2015 vymyslela unikátny produkt – čokoládu s tekvicovým olejom.
Keďže s novinkou prišla ako prvá, vyhláška túto ingredienciu sladkej dobroty nepoznala. Firma si preto zašla po radu na veterinárnu správu do Komárna.
„Úradníčky boli veľmi ochotné, no, bohužiaľ, proces podávania žiadostí nevedia zmeniť ani skrátiť. Navrhli mi, aby som produkt nevolala čokoládou a mám pro...
Zostáva vám 85% na dočítanie.