StoryEditor

Dva luxusné byty Bašternákovcov v Bonaparte odkúpila dcéra Mečiarovej exministerky

04.07.2019, 15:10
Autor:
redred
Súd poslal v novembri 2018 Ladislava Bašternáka za mreže.

Dve luxusné nehnuteľnosti v rezidencii Bonaparte zmenili majiteľa. Kúpila ich dcéra exministerky spravodlivosti Kataríny Tóthovej z čias Mečiarovej éry.

Exministerka spravodlivosti Tóthová pre RTVS povedala, že o tom nevie. "Dcéra žiadne byty v Bonaparte nekupuje. Ona býva na Kolibe," povedala.

Byty Bašternákovcov, ktorých hodnota sa počíta v stovkách tisíc eur, odkúpila ešte koncom minulého roka. Na predaj majetku upozornila RTVS.   

Súd poslal v novembri 2018 Ladislava Bašternáka za mreže. Podnikateľa súd uznal vinným zo spáchania zločinu neodvedenia dane a poistného, za čo dostal nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. 

​Previnil sa uplatnením neoprávnenej vratky DPH voči svojej spoločnosti BL 202 vo výške takmer dva milióny eur.

Zvyčajná sadzba za takýto prečin je sedem až 12 rokov, Bašternák sa však k činu sám priznal a oľutoval ho s tým, že škodu preplatil, preto mu bol udelený nižší trest. Prokutátor žiadal aj prepadnutie majetku Bašternáka. K zaisteniu majetku však nedošlo.

Podľa RTVS prepísal viaceré nehnuteľnosti na manželku. Ide o apartmánový dom na Donovaloch, dom na Slavíne, byty a nebytové priestory v komplexe Bonaparte, nehnuteľnosti vo Five Star Residence a na Tupého ulici v Bratislave.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 05:29