StoryEditor

Vážny podá žalobu

05.12.2006, 23:00
Minister dopravy Ľubomír Vážny podá do konca týždňa žalobu na bývalé vedenie štátnej železničnej spoločnosti Cargo. Reaguje tak na výzvu predsedu vlády a svojho straníckeho šéfa zo Smeru--SD Roberta Fica ako aj na výsledky prešetrenia zmlúv novým manažmentom spoločnosti.

Minister dopravy Ľubomír Vážny podá do konca týždňa žalobu na bývalé vedenie štátnej železničnej spoločnosti Cargo. Reaguje tak na výzvu predsedu vlády a svojho straníckeho šéfa zo Smeru-SD Roberta Fica, ako aj na výsledky prešetrenia zmlúv novým manažmentom spoločnosti.
Bývalý riaditeľ Carga Pavol Kužma nominovaný stranou SDKÚ-DS mal totiž podpísať so súkromnými spoločnosťami AAE Slovensko a Prema Trade nevýhodné zmluvy, ktoré podľa premiéra poškodili Cargo, a tým aj štát. "Podám trestné oznámenie na neznámeho páchateľa," povedal Vážny.
Vážny prijíma aj abdikáciu podpredsedu Predstavenstva Carga Miloslava Lužáka, ktorý sa ako nominant Smeru-SD rozhodol vo funkcii skončiť po tlaku opozície a médií po vyše dvoch mesiacoch. "Nezostáva mi nič iné, než abdikáciu prijať. Rozhodol som sa tak na základe telefonického rozhovoru s pánom Lužákom," povedal Vážny.
Súčasné vedenie aj s 31-ročným generálnym riaditeľom Matejom Augustínom je na čele Carga dočasne a riadne výberové konanie na obsadenie vedenia štátnej akciovky sa začne o týždeň. Stať sa môže aj to, že Vážny si počká až na výsledky konania a Lužákovu funkciu neobsadí. Ak by predsa niekoho dosadil, podľa hovorkyne Smeru-SD Silvie Glendovej by to bol rovnako nominant vládnej strany.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. október 2022 04:39