Uvádza sa to v najnovšej štúdii konzultačnej firmy Boston Consulting Group (BCG).
Hoci majetok domácností momentálne rastie najrýchlejšie v Číne a na Blízkom východe, v najlepšom prípade bude trvať dve alebo tri desaťročia, kým tieto krajiny dosiahnu úroveň USA.
Momentálne je na celom svete 9,6 milióna domácností, ktoré vlastnia viac ako milión USD, či už vo forme hotovosti, cenných papierov, alebo investícií v investičných fondoch. Táto suma nezahŕňa nehnuteľnosti. Takmer polovica týchto domácností je v USA.
Finančný majetok, ktorý spravujú domácnosti, predstavuje v celosvetovom priemere približne 400 000 USD. Na Blízkom východe je táto hodnota viac ako dvojnásobne vyššia. Najväčší podiel "milionárskych" domácností je v Spojených arabských emirátoch, a to 6,1 %. Druhú a tretiu najväčšiu hustotu milionárov registrujú vo Švajčiarsku a Katare.
Najväčší počet milionárov sa nachádza v USA - 4,585 milióna. Potom nasledujú Japonsko a Veľká Británia.
Informoval o tom nemecký denník Handelsblatt.
StoryEditor
Zhruba 70 % investičného majetku vlastní Amerika a Európa
Zhruba 70 % svetového investičného majetku má svojho majiteľa buď v severnej Amerike, alebo Európe. Tento podiel predstavuje zhruba 70 miliárd USD, v prepočte 1,688 bilióna SKK.
