Na Slovensku sú klienti viac zameraní na kvalitu, tvrdí Miloš Staněk.ARCHIV POTTEN & PANNEN – STANĚK
StoryEditor

Expanziu korona nateraz zmarila

11.11.2020, 23:00
Na Slovensku otvoríme dve predajne, jednu z nich v Košiciach, hovorí spoluzakladateľ spoločnosti Potten & Pannen – Staněk Miloš Staněk.

V čase nášho rozhovoru stojí na českom webe nápis, že sú české predajne stále otvorené. Chodia k vám naďalej zákazníci alebo zostávajú skôr doma?
Podľa vyhlásenia českej vlády môžu byť predajne domácich potrieb, kam patríme aj my, naďalej v prevádzke. Preto sme tak kamenné pobočky, ako aj obchody v nákupných centrách nechali otvorené. Zákazníci však do prevádzok v takom počte, ako sme boli zvyknutí v jesennom období pred Vianocami v minulosti, nechodia. Ľudia síce stále prichádzajú a nakupujú, ale tržby sú podobné ako počas leta.

Takže Česi dodržiavajú epidemiologické opatrenia proti šíreniu vírusu...
Podľa návštevnosti a obratov v našich predajniach určite áno. Keď sa prechádzam po obchodných centrách – nedávno som bol v jednom brnianskom –, je na chodbách šero, pričom sú poloprázdne až prázdne.

Hovorí sa o tom, že úplný lockdown je v Česku len otázkou času. Ste naň pripravení? Ako by sa vás to dotklo?
Stále premýšľam nad tým, čo úplný lockdown bude znamenať. U nás sa opatrenia postupne menia a pritvrdzujú, obchodné centrá sú však stále otvorené. Takže čo v podaní českej vlády bude znamenať úplné vypnutie krajiny, skutočne neviem. Navyše, neviete sa na to pripraviť, aj...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
25. máj 2022 21:32