StoryEditor

Prvé stretnutie Prezídia Rady NPK

25.02.2002, 23:00

V polovici januára 2002 sa v hoteli Forum v Bratislave uskutočnilo ustanovujúce stretnutie Prezídia Rady Národného programu kvality (NPK) SR. Predmetom prvého stretnutia Prezídia bolo oboznámenie sa členov so súčasným stavom aktivít NPK SR a Radou a voľba predsedníctva a prezidenta Prezídia. Funkciu tajomníka Prezídia bude vykonávať viceprezident SSK Ing. Ladislav Majchrák. Voľba prezidenta Prezídia bola odložená na nasledujúce stretnutie. Keďže memorandum o spolupráci medzi jednotlivými subjektmi a Radou, zamerané na posilňovanie povedomia o kvalite vedúcej k trvalo udržateľnému zvyšovaniu efektívnosti podnikateľských aktivít, kultúry a činností podmieňujúcich kvalitu života občanov, bolo na návrh jej členov doplnené a pozmenené, bude podpísané neskôr na základe osobných návštev.
Prezídium Rady pozostáva z vybraných zástupcov podnikateľskej sféry a má funkciu konzultačno-poradenského orgánu, ktorý posudzuje aktivity Rady NPK, ale nemá riadiacu právomoc. Jeho poslaním je byť vodcom v oblasti kvality, udržateľného rozvoja podnikateľskej výnimočnosti v slovenských organizáciách pomocou systematickej aplikácie základných nástrojov a metód Európskeho modelu výnimočnosti EFQM.
Rada oslovila s ponukou na členstvo v Prezídiu najvýznamnejšie podnikateľské subjekty pôsobiace na slovenskom trhu, ako aj vysoké školy (VŠ) s tým, že členstvo, ktoré sa uzatvára na jeden rok, je dobrovoľné a podmienené záväzkom člena napĺňať víziu a poslanie Prezídia, princípy podnikateľskej úspešnosti a TQM v súlade s Európskym modelom výnimočnosti EFQM a Európskou cenou za kvalitu (EQA).
Prezídium má dve kategórie členov -- zakladajúcu a pridruženú. Tí, čo prejavili o členstvo v Prezídiu záujem, uhradia poplatok zakladajúceho člena, pričom VŠ a neziskové organizácie patria do kategórie pridružených členov, pre ktorých platia nižšie poplatky.
Vstupom do Prezídia získavajú jeho členovia výhody, ako napríklad členstvo v Európskej nadácii pre manažment kvality (EFQM) v rámci riadneho členstva SSK v EFQM ako národného zástupcu, účasť na všetkých projektoch a aktivitách Rady a Národného informačného systému kvality a NPK SR, ako aj prístup k informáciám.
V prípade záujmu o členstvo v Prezídiu sa obráťte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
09. august 2022 18:37