Predsedom predstavenstva spoločnosti ŽOS Trnava je kontroverzný veľkopodnikateľ Vladimír Poór. Ten je známy ako mecenáš trnavského futbalu, ale predovšetkým ako údajný podporovateľ vládnej strany Smer. Začínal pritom v HZDS Vladimíra Mečiara, a bol aj krajským predsedom strany v Trnave. Z politiky odišiel práve po spore s Mečiarom a vyhlásil, že s ňou končí.
Trestne stíhaný Poór
Neslávne známym sa Vladimír Poór stal najmä pre privatizáciu podniku Nafta Gbely z mečiarovskej éry. Tú získala v roku 1996 spoločnosť Druhá obchodná, v ktorej mal Poór podiel cez svoju firmu Arad. Fiktívnymi zmluvami malo údajne z Nafty Gbely zmiznúť 300 miliónov korún. Poór dokonca v tejto veci čelil trestnému stíhaniu, ale nič mu nedokázali. Podnik však museli vrátiť Fondu národného majetku. „Niekto hovorí, že som kúpil lukratívny podnik a že tam ležia miliardy korún. To nie je pravda,“ povedal na adresu firmy Vladimír Poór v roku 1999 v rozhovore pre Trend. FNM však podnik s hodnotou vo výške 3,2 miliardy predal Druhej obchodnej len za 500 miliónov korún. Jej disponibilný zisk pritom v roku 1995 prekročil sumu 590 miliónov korún. Poór sa neskôr politického pôsobenia vzdal. HZDS opustil v roku 2003 po spore s Mečiarom, ktorý o ňom povedal, že ho chcel z pozície predsedu odstaviť „čašník z Trnavy“.
Nie vždy úspešný
Veľkopodnikateľ sa však nikdy nesústredil na jedno odvetvie a jeho portfólio bolo a ešte stále aj je plné firiem z rôznych sektorov. Nie vždy však bol úspešný. Televíziu VTV napríklad predal tesne pred jej zánikom, stanica pritom zanechala dlh vo výške 1,3 miliardy korún. Figuroval aj v prvej slovenskej súkromnej, a dnes už skrachovanej, AG Banke. Ešte len nedávno ukončil projekt slovenských aeroliniek Danube Wings, ktoré na jeseň dolietali a prepustili všetkých zamestnancov. Skončilo aj Rádio Viva, v ktorom mal podnikateľ podiel z reklamných príjmov a ochranné známky.
Dnes je jeho nosným biznisom strojárstvo. Jeho najziskovejším podnikom sú dnes práve ŽOS Trnava, ktoré mali podľa agentúry Sims v predminulom roku tržby viac ako 100 miliónov eur. Okrem toho jeho meno figurovalo alebo ešte stále figuruje v takmer osemdesiatke spoločností z oblasti polygrafie, farmaceutického priemyslu, hotelierstva či železničnej doprave. Je spolumajiteľom futbalového klubu Spartak Trnava. Vláda v septembri minulého roka pritom schválila na výstavbu mestského štadióna 13 miliónov eur. Podľa portálu Aliancie Fair-play Znasichdani. sk firmy, v ktorých figuruje Vladimír Poór, získali od roku 2005 vo verejnom obstarávaní zákazky za viac ako 191 miliónov eur.