Pôvodne to mal byť oddychový areál s reštauráciou a chatkami pre návštevníkov Pieninského národného parku. Bývalý pioniersky tábor socialistického podniku Chemko Strážske však priniesol svojmu novému majiteľovi „rodinné striebro“. „Rozhodol som sa, keď mi tu zastavil plný autobus s českými turistami, ktorí sa pýtali, kadiaľ sa ide do kúpeľov,“ hovorí podnikateľ v oblasti cestovného ruchu Ján Korčák.
Veterinár a po nežnej revolúcii úspešný predajca cukroviniek zistil, že smradľavá voda – smerdžonka, ktorá mu vyviera na konci pozemku, priťahovala za čias habsburskej monarchie davy ľudí. Podľa dobových dokumentov patrili kúpele v Červenom Kláštore do vtedajšej prvej desiatky najznámejších v Uhorsku. Dve svetové vojny však kedysi chýrne kúpeľné miesto zdevastovali a dielo skazy dokonal komunistický režim.
Ján Korčák sa vo svetle nových informácií rozhodol investovať do obnovy vrtov. Pramene absolvovali zaťažkávacie skúšky na výdatnosť, nemennosť a zloženie vody a po piatich rokoch nervozity získal zápis do zoznamu liečebných kúpeľov. „Niektorí na mňa pozerali ako na blázna, pretože pri minerálnej vode do poslednej chvíle neviete, ako to dopadne – teoreticky sa môže voda kedykoľvek zmeniť,“ hovorí Korčák. Výšku investície ani prvé výnosy však majiteľ staronových kúpeľov Smerdžonka – Červený Kláštor prezradiť nechce.