StoryEditor

Chcú uľahčiť prácu účtovníkom. Od štátu dostanú pol milióna

08.02.2014, 12:44
Autor:
tasr, stltasr, stl

Fond inovácií a technológií (FIT) zrealizoval investíciu do slovenského start-up projektu Datamolino. FIT poskytol finančnú investíciu až do výšky 500.000 eur spoločnosti, ktorá vyvíja unikátne softvérové riešenie spracovania faktúr pre malé a stredné firmy. Pre TASR to uviedol Radoslav Vašina z Fondu inovácií a technológií.

Datamolino podľa neho plánuje poskytovať softvérovú službu elektronického archívu a automatického spracovávania faktúr, čím by sa eliminovalo časovo a finančne náročné ručné prepisovanie faktúr do účtovných systémov, odstránila takto vznikajúca chybovosť a odbremenili účtovníci od vykonávania nadbytočných úkonov. Služba zároveň umožní podnikateľom zjednodušiť komunikáciu s účtovníkom a získať lepší prehľad o došlých a odoslaných faktúrach. Víziou je cenovo dostupné riešenie spracovania faktúr, bez zbytočnej námahy a za použitia softvéru jednoduchého ako e-mail.

"Andrej Glézl a Ján Korecký z Datamolino pracujú na vývoji inovatívnej služby, ktorá zefektívni administratívu v každej firme. Sme presvedčení, že investícia FIT umožní spoločnosti Datamolino úspešné etablovanie sa na trhoch v rámci EÚ," uviedol podpredseda predstavenstva FIT Rastislav Roško.

"Malé a stredné podniky chcú zefektívniť svoje procesy a šetriť peniaze. Sledujeme silný záujem o elektronizáciu podnikových procesov. Vďaka investícii od FIT môžeme na trh vstúpiť v čase, keď sa karty ešte len rozdávajú a poskytnúť svetu naozaj užitočné riešenie," uviedol Andrej Glézl z Datamolino.

FIT založila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Fond fondov, s. r. o. Cieľom FIT je aktívne podporiť malých a stredných podnikateľov v odvetví TMT a prispieť tak k podpore rastu zamestnanosti ako jednej z hlavných priorít vlády SR.

01 - Modified: 2006-01-13 11:24:00 - Feat.: 0 - Title: Predseda ŽSK Blanár nepodpísal uznesenie o voľbe komisie
01 - Modified: 2025-11-15 09:00:00 - Feat.: - Title: Tajný startup chce hacknúť ľudské dieťa. Svetová elita tak skúša preraziť zákaz genetických úprav 02 - Modified: 2025-10-03 09:30:00 - Feat.: - Title: Zosadila SpaceX, ale dáva zmysel 500 miliárd dolárov za stratovú firmu? 03 - Modified: 2025-09-10 21:35:35 - Feat.: - Title: Štvrtina startupov chce odísť zo Slovenska, chýba im opora a prístup k investorom 04 - Modified: 2025-08-30 22:00:00 - Feat.: - Title: Trojica Slovákov chce technológiami zmeniť gastro sektor. Startup Rewardly prekračuje hranice Slovenska 05 - Modified: 2025-07-29 07:00:00 - Feat.: - Title: Týmto profesiám zoberie umelá inteligencia prácu, tvrdia v rozhovore zakladatelia AI startupu. Kto sa musí mať na pozore?
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
12. január 2026 03:43