StoryEditor

Mladí ľudia už z mesta nemusia odchádzať

06.08.2013, 00:00

Čo je pre mesto najväčším prínosom súčasných investícií v priemyselnom parku Mokraď?
Znamená to perspektívu pre tunajších ľudí, príležitosť pre rozvoj mesta, výstavbu, školstvo, kultúru či sociálny program, ktorý sa môže orientovať na mladých ľudí, pretože už nemusia odchádzať za prácou mimo regiónu.

Ťahajú zamestnanosť v meste aj iné odvetvia ako automotive?
Najväčší podiel na zamestnanosti majú nesporne firmy vyrábajúce komponenty pre automobilový priemysel, ale k ťahúňom patria aj strojárske firmy, hutnícke, elektrotechnické. Významné miesto na trhu má aj výrobca tepelnej techniky, hliníkových rebríkov a plošín, komunálnej a bitumenovej techniky.
 
Aké kroky spravilo mesto, aby investorom v Mokradi pomohlo?
Mesto Dolný Kubín urobilo v uplynulých dvoch rokoch veľký kus práce, aby vysporiadalo vlastnícke vzťahy v priemyselnej zóne Mokraď. Etablovaným firmám ako MIBA, Klauke, Nobel Automotive, Mestorm, Kajometal a ďalším sme následne predali pozemky, aby mohli postaviť nové haly a rozširovať výrobu. Klauke už v novej hale vyrába, MIBA s výstavbou novej haly začala. Výstavbu hál pripravujú aj spoločnosti Nobel Automotive a Kajometal.

Chystajú sa do parku aj nové mená?
Pokiaľ ide o príchod nových investorov do nášho mesta, prebehli úvodné rokovania s niekoľkými spoločnosťami, ich zástupcovia si boli obzrieť aj pozemky a vybudovanú infraštruktúru. Ak sa plány týchto firiem na príchod do regiónu zrealizujú, budeme o tom novinárov informovať.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
27. september 2022 16:36