StoryEditor

Chystajú presun zamestnancov

SSC sa pripravuje na svoju transformáciu. V prvej fáze presunie veľkú časť súčasných zamestnancov na samosprávne kraje.

Projekt transformácie Slovenskej správy ciest (SSC) plánuje od začiatku budúceho roka začať prenášať správu ciest druhej a tretej triedy na samosprávne kraje. SSC sa na tieto kroky pripravuje už dnes a predbežne vytvára podmienky na plnenie úloh, ktoré jej zadal rezort dopravy. Samotná existencia správy ciest ako príspevkovej organizácie v súčasnosti ešte nie je vyriešená. Ministerstvo má štátnym "financom" predložiť hlbšie zdôvodnenie jej zachovania v prípade, že by naďalej spravovala cesty prvej triedy, alebo vytvoriť riešenie, ktoré by existenciu SSC nevyžadovalo.
"Prvou úlohou je určiť približný počet súčasných pracovníkov Slovenskej správy ciest, ktorí prejdú priamo na vyššie územné celky," ozrejmil súčasnú situáciu v cestnej administratíve vedúci kancelárie generálneho riaditeľa SSC Juraj Fürst. Podľa neho sa bude presun týkať predovšetkým tých pracovníkov, ktorí v súčasnosti pôsobia na regionálnych vnútorných organizačných jednotkách. SSC predpokladá, že ku koncu roka bude zamestnávať 4 897 pracovníkov, z ktorých následne v prvej fáze transformácie v prospech krajov odčlení 3 806 ľudí.
Ako dodal J. Fürst, jednou z úloh, ktorú prinesie transformácia a delimitácia majetku SSC, bude tiež zmena usporiadania cestnej siete. Niektoré cesty druhej a tretej triedy tak budú patriť pod správu iného kraja než v súčasnosti. V praxi to bude znamenať, že napríklad cesta, ktorú v súčasnosti spravuje SSC v Žiari nad Hronom, bude po presune kompetencií patriť zvolenskému územnému celku.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. február 2023 14:15