Ilustračná fotografia. FOTO: TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Zamestnanci žilinskej automobilky ako prví absolvovali program Európskej únie CAR Master

08.02.2025, 15:32
Autor:
TASRTASR

Online časť programu vrátane záverečného testu absolvovali dvaja vedúci zmien a 27 supervízorov žilinskej automobilky. Väčšina z nich sa následne rozhodla pokračovať v prezenčnom vzdelávaní.

Riadiaci výrobní zamestnanci Kia Slovakia ako prví na Slovensku absolvovali program CAR Master. Vzdelávacia platforma slúži na rozvoj majstrov, vedúcich tímov a produkčných manažérov vo výrobných spoločnostiach, dvojročný program spolufinancuje Európska únia v rámci programu Erasmus+. Informoval o tom hovorca spoločnosti Tomáš Potoček.

Online časť programu vrátane záverečného testu absolvovali dvaja vedúci zmien a 27 supervízorov žilinskej automobilky. Väčšina z nich sa následne rozhodla pokračovať v prezenčnom vzdelávaní. "Metodika CAR Master kombinuje 20 hodín online vzdelávacieho obsahu a 40 hodín prezenčného školenia. Online platforma ponúka učebné texty, kvízy, mikrolearning a množstvo praktických príkladov z praxe," ozrejmil Potoček.

image

Európske Clá na elektromobily z Číny môžu spôsobiť prepúšťanie v SEATe. Nemáme veľa času, vraví jeho šéf

Osvedčenia o absolvovaní vzdelávacieho programu si zamestnanci prevzali 6. februára z rúk projektového manažéra Zväzu automobilového priemyslu Attilu Patocsa. "Teší nás prejavený záujem o program a skutočnosť, že sme prispeli k zvýšeniu odborných zručností absolventov," podotkol Patocs.

Automobilový priemysel je podľa neho dynamicky sa rozvíjajúce odvetvie, pričom inovácie a neustále zlepšovanie sú predpokladom pre úspešnosť a dlhodobú konkurencieschopnosť Slovenska. "Aj takéto čiastkové úspechy pomáhajú našej krajine udržať sa v čele svetovej automobilovej výroby," doplnil.

Cieľom programu je poskytnúť praktickú podporu majstrom pri zvládaní rôznych situácií, s ktorými sa stretávajú v každodennej praxi. "Program má ambíciu pomáhať správne reagovať na vzniknuté situácie, efektívne komunikovať s tímom a lepšie sa pripraviť na reálne výzvy vo výrobe," vysvetlil Potoček.

01 - Modified: 2025-02-07 13:30:00 - Feat.: 1 - Title: Na túto Daciu nedajú mnohí Slováci dopustiť. Obľubujú i jedinečnú alternatívu hybridov 02 - Modified: 2025-02-07 12:51:23 - Feat.: 1 - Title: Európske Clá na elektromobily z Číny môžu spôsobiť prepúšťanie v SEATe. Nemáme veľa času, vraví jeho šéf 03 - Modified: 2025-02-07 10:11:00 - Feat.: 1 - Title: Veľké zemetrasenie vo vedení značky Porsche. Kandidátov už hľadajú aj v Škode
01 - Modified: 2025-12-05 18:04:52 - Feat.: - Title: Fico sa spojil s Meloniovou v liste pre Brusel. Úniu žiadajú, aby sa vzdala dogmatizmu a nezakázala hybridy 02 - Modified: 2025-12-05 15:18:00 - Feat.: - Title: Šéfka Euroclearu varuje pred plánom Bruselu. Ruské aktíva teraz nemíňajte, budú pákou na mier, tvrdí 03 - Modified: 2025-12-05 15:06:23 - Feat.: - Title: Európska komisia odmietla kritiku migračnej politiky a tvrdenia o úpadku zo správy USA 04 - Modified: 2025-12-05 07:26:38 - Feat.: - Title: "Je to zastrašovanie, vyjadrujeme solidaritu so Šimečkom." Európski demokrati reagujú na výroky o zrušení PS 05 - Modified: 2025-12-04 21:39:43 - Feat.: - Title: Rozširovanie Únie je geostrategická investícia. Slovensko chce hostiť schôdzku o Balkáne, tvrdí Blanár
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 20:19