StoryEditor

Grécko oznámi zloženie novej vlády

09.11.2011, 06:05
Autor:
TASRTASR

Mená členov novej prechodnej vlády Grécka oznámia dnes popoludní. Po skončení druhého dňa rozhovorov o vytvorení vlády širokej koalície medzi premiérom Jorgosom Papandreom a opozičným lídrom Antonisom Samarasom to v noci nadnes oznámil nemenovaný predstaviteľ vlády.

Zdroj podľa agentúry AP dodal, že okolo poludnia sa Papandreu stretne s prezidentom, ktorý bude následne predsedať stretnutiu lídrov politických strán. Po stretnutí oznámia vytvorenie novej vlády.

Vládny predstaviteľ citovaný agentúrou Reuters však povedal, že rokovania o novej vláde budú dnes pokračovať. "Premiér odišiel z parlamentu. Rokovania budú pokračovať v stredu," povedal nemenovaný zdroj.

Lídri gréckych strán od pondelka rokujú o tom, kto povedie koalíciu, ktorá má fungovať len do februára a presadiť dohodu s EÚ a MMF o balíku pomoci, ktorá má odvrátiť bankrot krajiny. Následne sa majú uskutočniť predčasné voľby.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
31. máj 2023 01:53