StoryEditor

Obama podpísal zákon na financovanie federálnych inštitúcií

18.12.2011, 06:35
Autor:
TASRTASR

Americký prezident Barack Obama podpísal v sobotu zákon na financovanie väčšiny federálnych inštitúcií až do konca budúceho septembra. Informoval o tom Biely dom.

Americký Senát dnes v pomere hlasov 67:32 schválil tento zákon v sobotu. Snemovňa reprezentantov prijala legislatívu na 915 miliárd dolárov (vyše 701 miliárd eur) ešte v piatok.

Mnohým z amerických štátnych organizácií, medzi nimi aj ministerstvu obrany, ministerstvu práce a Agentúre na ochranu životného prostredia (EPA) hrozilo tento víkend zastavenie činnosti, nakoľko by bez schválenej legislatívy nepokračovalo ich financovanie, pripomenula agentúra Reuters.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. december 2025 16:42