StoryEditor

Získavanie úverov bude pre štáty na budúci rok ťažšie

12.12.2011, 09:30
Autor:
ČTKČTK
OECD varuje, že pre štáty bude ťažké na budúci rok získať na trhoch ďalšie úvery.

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) vo svojej najnovšej správe, ktorá bude zverejnená tento mesiac, uvádza, že trhy a vlády čaká budúci rok neľahká úloha pri získavaní financií. Dôvodom je neistota ohľadom ďalšieho vývoja eurozóny a globálnej ekonomiky. Píše o tom dnes denník Financial Times.

Napätie na finančných trhoch má podľa správy naďalej pokračovať a stabilitu mnohých vlád, ktoré potrebujú refinancovať dlh, ohrozuje nepredvídateľnosť vývoja na trhoch. V najbližšej budúcnosti tak bude pre množstvo členských krajín OECD veľkým problémom získať veľký objem peňazí na súkromných trhoch.

V správe FT, o ktorej informuje agentúra Reuters, sa uvádza, že vlády OECD budú v tomto roku potrebovať požičať 10,4 bilióna USD a budúci rok táto suma stúpne na 10,5 bilióna USD. V porovnaní s rokom 2007 to je o jeden bilión USD viac a oproti roku 2005 je to takmer dvojnásobok.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
30. máj 2023 19:19