Kým u nás sa dá zohnať iba v špeciálnom bankomate či na virtuálnej burze, u našich západných susedov ju zoženiete doslova na každom rohu. Virtuálnu menu Bitcoin možno od stredy nakupovať prostredníctvom pobočiek Českej pošty a terminálov národnej lotérie, Sazky.
Celkovo služba EasyCoin ponúka takmer 8000 platobných miest, uviedla spoločnosť world BTC business, ktorá ju prevádzkuje. Doteraz bolo možné fyzicky kupovať Bitcoin len na špeciálne prispôsobených samoobslužných automatoch. Ich počet sa pohyboval v jednotkách a boli iba vo veľkých mestách. Teraz sa táto sieť výrazne rozšíri.
Záujemcovia o nákup Bitcoinu si na internetovej adrese https://easycoin.wbtcb.com zvolia, za koľko korún chcú Bitcoin objednať, zadá číslo svojej bitcoinovej peňaženky a po potvrdení objednávky dostanú identifikačné číslo platby. Na základe čísla vykoná úhradu na pobočke Českej pošty a po jej potvrdení sa zakúpené Bitcoiny zašlú do elektronickej peňaženky.
Pokiaľ bude klient chcieť využiť služby terminálov Sazky, vytlačí si objednávku s čiarovým kódom a Bitcoiny sa zašlú do jeho bitcoinovej peňaženky po zaplatení na termináli. Limit pre jednorazový obchod je od 500 do 25 000 korún a nie je k nemu potrebná žiadna osobná identifikácia klienta.
Službu EasyCoin možno využiť len pre nákup Bitcoinov. Predaj je možné realizovať v klientskom centre wBTCb v Prahe, alebo prostredníctvom rámcovej zmluvy. Tá umožňuje obchodovanie s virtuálnymi menami tiež právnickým osobám, ktoré pre zadávanie pokynov môžu používať aj dátové schránky. Systém platieb sa realizuje prostredníctvom platobného kanála SuperCash, ktorý slúži na sprostredkovanie hotovostných platieb medzi obchodníkom a zákazníkom internetového obchodu.
Internetovú menu Bitcoin vytvoril v roku 2009 anonymný vývojár používajúci pseudonym Satoši Nakamoto. Mena je navrhnutá tak, aby ju nikto nemohol ovplyvňovať, teda ani vlády a centrálne banky. Jej hodnota závisí na dôvere ľudí v túto menu. Celkové množstvo peňazí je konečné a jeho uvoľňovanie do obehu je definované matematickými zákonmi.