Najsilnejšou menou medzi hlavnými svetovými menami je za rok 2014 americký dolár. Ten dokázal posilňovať ku všetkým menám z širšieho koša najviac obchodovaných svetových mien, a to predovšetkým vďaka očakávanému uťahovaniu menovej politiky v USA a zmene menovej politiky v Európe, kde sa ECB pustila do vlastnej verzie kvantitatívneho uvoľňovania. Ešte do mája pritom takto úspešnému roka pre dolár nič nenasvedčovalo, ale od doby, kedy v máji ECB začala signalizovať možnosť začatia QE, dolár len k euru spevnil o viac než 12%. Je tak trochu paradoxné, že za silou americkej meny tento rok stojí do značnej miery práve menová politika Európskej centrálnej banky a jej vyvolaný odklon špekulatívneho kapitálu od európskej meny späť k doláru.
Ak by sme do zoznamu zahrnuli všetky, aj tie najviac exotické meny na svete, stáva sa víťazom somálsky šiling a to dokonca už druhým rokom v rade, keď tento rok spevnil k doláru o takmer 57%. Ruský rubeľ potom na poslednom mieste z pochopiteľných dôvodov strieda ukrajinská hrivna.
Druhou najsilnejšou menou sa stáva hongkongský dolár, ktorý k americkej mene stratil len 0,03%, ale to len vďaka tomu, že je na kurz USD pevne zavesený tamojšej centrálnou bankou. Na úplne opačnom konci rebríčka sa potom umiestnil ruský rubeľ, ktorý k doláru vďaka sankciám a výpredaji na rope stratil tento rok 45%.