StoryEditor

Spolu s letenkou aj auto

14.02.2007, 23:00
Autor:
SITASITA

Nízkonákladový letecký prepravca SkyEurope Airlines uzavrel na tri roky exkluzívne partnerstvo s požičovňou áut Avis Europe. Cestujúci si tak môžu rezervovať auto od spoločnosti Avis vo všetkých destináciách, kam prepravca lieta, priamo s letenkou.
Podľa predsedu predstavenstva SkyEurope Airlines Christiana Mandla takáto spolupráca nepomôže len obom zmluvným stranám, ale napríklad aj bratislavskému letisku, ktorého atraktivita sa pre pasažierov leteckej spoločnosti zvýši.
Spoločnosť SkyEurope Airlines, ktorá v utorok oslávila piate výročie svojho prvého letu, dosiahla podľa auditovaných výsledkov za finančný rok končiaci sa 30. septembrom 2006 konsolidovanú stratu pred započítaním úrokov a daní (EBIT) 55,5 milióna eur. Medziročne sa tak strata prehĺbila o 21,9 milióna eur.
Spoločnosť evidovala uvedené výsledky pri tržbách, ktoré medziročne vzrástli o 40,7 percenta na 158,6 milióna eur. Už tento rok by sa mohli aerolinky dostať do zisku. Ich straty spôsobili najmä nákupy nových lietadiel.
SkyEurope prevádzkuje letecké spojenia zo svojich piatich základní v Bratislave, Budapešti, Krakove, Prahe a vo Viedni. Lietajú na 99 linkách do 42 destinácií v devätnástich európskych krajinách, pričom v minulom roku prepravili 2,75 milióna pasažierov. Vo flotile majú štrnásť Boeingov. Do konca roka 2010 by sa mala flotila SkyEurope Airlines rozšíriť na 32 lietadiel.
SkyEurope zamestnáva vyše 850 ľudí a od septembra roku 2005 je ich materský holding kótovaný na burzách vo Viedni a Varšave.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 08:24