StoryEditor

Veľké zákazky prídu s Francúzmi

03.09.2003, 00:00
Autor:
TASRTASR

Investície do prípravy infraštruktúry pre trnavský závod PSA Peugeot Citroën, ktoré štát realizuje prostredníctvom spoločnosti Trnavainvest, už dosiahli vyše 1,6 mld. Sk. Podľa údajov vestníka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) SR získali zatiaľ najväčší objem zákaziek, v objeme 306,1 mil. Sk, Inžinierske stavby Košice. Spoločnosť začiatkom augusta uspela s cenovo najnižšími ponukami v dvoch tendroch, v ktorých predložilo ponuky po päť záujemcov. Košická spoločnosť tak po podpísaní zmlúv pracuje na príprave pozemkov pre výstavbu objektu železnice a parkovísk hotových vozidiel za 184 mil. Sk a pozemkov pre výstavbu objektu lakovne za 122,1 mil. Sk.
Spomedzi piatich uchádzačov uspel v tendri o významnú zákazku za 223,9 mil. Sk aj bratislavský Doprastav. Z významnejších objednávok realizuje prípravné práce za 232,2 mil. Sk aj stavebná firma ZIPP Bratislava. Združenie bratislavských firiem Vodostav-SV a Vodohospodárske stavby zabezpečuje práce za 204,3 mil. Sk a generálny projektant stavby Coprojekt získa za svoje služby 60,4 mil. Sk. Za pozemky na rozlohe 237,9 hektára vyplatil Trnavainvest pôvodným vlastníkom spolu 309,3 mil. Sk.
Spoločnosť Trnavainvest založilo začiatkom minulého roka mesto Trnava, aby realizovala výkup pozemkov a výstavbu potrebnej infraštruktúry pre projekt PSA.
Podľa harmonogramu realizácie projektu by sa v priebehu tohto mesiaca mal novým majiteľom Trnavainvestu stať francúzsky investor. PSA by mala následne odštartovať z hľadiska objemu investícií najväčšie tendre, po ktorých zavŕšení sa začne výstavba novej automobilky.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
31. máj 2023 12:24