StoryEditor

Kovo Raslavice rozširuje výrobu a prijíma ľudí

20.04.2010, 00:00

Strojárska firma Kovo v Raslaviciach neďaleko Bardejova rozširuje výrobu a prijme nových zamestnancov. Dôvodom je rozširovanie produktového radu o kotly na biomasu. "Rozšírenie výroby si vynúti investície do strojového parku približne za 300-tisíc eur," prezradil Vincent Hlavinka, konateľ spoločnosti Kovo, a dodal, že k terajším 40 zamestnancom pribudne ďalšia desiatka.
Firma vyrába kotly už od roku 1960. "Po kotloch na drevo, uhlie aj plyn si zahraniční odberatelia vyžiadali aj tento typ produktu," vysvetľuje dôvody zmien Hlavinka a dodáva, že do konca roka by chcela firma vyrobiť asi 300 kotlov.
Spoločnosť okrem energetických telies dodáva svoje produkty automobilovému priemyslu. "Sme priamym dodávateľom pre PSA Peugeot-Citroën a nepriamo dodávame aj pre Audi, Opel či Mercedes," vysvetľuje Hlavinka a dodáva, že výrobky spoločnosti končia okrem nášho trhu aj v Nemecku, Česku, Litve či Lotyšsku," vysvetľuje konateľ firmy z Bardejovského okresu. Kovo chce v tomto roku hlavne stabilizovať objem objednávky.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
18. január 2026 00:33