0,37 metra štvorcového.Reuters
StoryEditor

V Česku klesol počet nezamestnaných na 22-ročné minimum

09.07.2019, 11:18
Autor:
TASRTASR
Poukázali na to v utorok zverejnené údaje Úradu práce ČR.

Počet nezamestnaných v Česku klesol v júni oproti predchádzajúcemu mesiacu takmer o 5000, pričom dosiahol najnižšiu úroveň za vyše 22 rokov. Poukázali na to v utorok zverejnené údaje Úradu práce ČR.

Podľa úradu, ktorého údaje zverejnil server novinky.cz, počet uchádzačov o prácu klesol v júni oproti máju celkovo o 4952 na najnižšiu úroveň od mája 1997.

Miera nezamestnanosti sa však nemenila a zotrvala na májovej hodnote 2,6 percenta.

Zároveň sa zvýšil počet voľných pracovných miest. Zamestnávatelia ich v júni ponúkali prostredníctvom úradu práce 342 510.

"Zo strany zamestnávateľov aj naďalej pretrváva záujem o nových zamestnancov, najmä v technických a robotníckych odboroch. Zároveň preferujú možnosť zamestnávať na viaceré pozície cudzincov. Pracovný trh ovplyvňujú aj sezónne práce, ktoré sú v plnom prúde," povedala riaditeľka Úradu práce ČR Kateřina Sadílková.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 08:32