Reuters
StoryEditor

Biden zrušil Trumpovu blokádu. Aplikácie WeChat a TikTok nezakáže

09.06.2021, 18:31
Autor:
TASRTASR
Trump tvrdil, že čínske aplikácie môžu poskytovať vláde v Pekingu údaje o amerických užívateľoch a snažil sa vynútiť predaj TikToku americkým investorom.

Americký prezident Joe Biden v stredu zrušil sériu príkazov svojho predchodcu Donalda Trumpa, ktorými sa snažil zakázať nové sťahovanie čínskych aplikácií WeChat a TikTok.

Nariadil ministerstvu obchodu, aby znova preskúmalo bezpečnostné obavy, ktoré tieto aplikácie vyvolávajú. Oznámil to v stredu Biely dom.

​Administratíva bývalého prezidenta Trumpa sa pokúsila zabrániť novým užívateľom stiahnuť si aplikácie a zakázať aj ďalšie technické transakcie, ktoré efektívne blokujú používanie čínskych aplikácií v USA.

Osem ďalších 

Ich vlastníci sa obrátili na americké súdy, ktoré zablokovali Trumpove príkazy, takže nikdy nenadobudli účinnosť.

Nová administratíva USA preto ruší príkazy na blokádu WeChat a TikTok spolu s nariadeniami z januára, ktoré cielili na osem ďalších aplikácií pre komunikáciu a finančné technológie.

Medzitým však v USA znova preveria TikTok z hľadiska hrozby pre národnú bezpečnosť. Bidenova administratíva chce dôslednú analýzu založenú na dôkazoch o prípadných rizikách internetových aplikácií, ktoré vlastnia zahraničné subjekty.

Trump tvrdil, že čínske aplikácie môžu poskytovať vláde v Pekingu údaje o amerických užívateľoch a snažil sa vynútiť predaj TikToku americkým investorom.

Bezpečnostná hrozba 

Biden vyzval ministerstvo obchodu a ďalšie federálne agentúry, aby vypracovali pokyny „na ochranu citlivých osobných údajov vrátane informácií umožňujúcich identifikáciu osôb a genetických informácií“ pred zneužitím.

TikTok vlastní čínska spoločnosť ByteDance a má približne miliardu užívateľov na celom svete, z toho viac ako 100 miliónov v Spojených štátoch. Je obľúbený najmä u mladých užívateľov smartfónov.

WeChat patrí čínskemu technologickému gigantu Tencent. Je to veľmi populárna aplikácia, ktorá zahŕňa sociálne siete, zasielanie správ, elektronický obchod a iné.

01 - Modified: 2022-08-05 17:00:00 - Feat.: - Title: Chceme si vybrať, kde a kedy sa rozlúčime s Archiem. Najvyšší súd zamietol prevoz chlapca, ktorého asi zabila TikTok výzva 02 - Modified: 2022-08-04 05:25:08 - Feat.: - Title: Biden nominoval na post veľvyslanca v Česku podnikateľa Bijana Sabeta 03 - Modified: 2022-08-04 04:38:12 - Feat.: - Title: Biden podpísal nariadenie na ochranu žien, ktoré cestujú za interrupciami 04 - Modified: 2022-07-31 18:39:30 - Feat.: - Title: Biden pokračuje v izolácii po pozitívnom teste na covid-19, cíti sa dobre 05 - Modified: 2022-07-30 20:00:26 - Feat.: - Title: Biden mal opäť pozitívny test na covid
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
06. august 2022 18:13