Britský premiér Rishi Sunak. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Rast cien domov v Británii sa v septembri výrazne spomalil

16.11.2022, 20:03
Autor:
TASRTASR

Podľa ONS sa ceny domov v Británii zvýšili v septembri medziročne o 9,5 percenta. To znamená výrazné spomalenie rastu, keď v auguste rast dosiahol 13,1 percenta.

Ceny domov v Británii pokračovali v septembri v medziročnom raste, tempo rastu sa však výrazne spomalilo. Uviedol to v stredu britský štatistický úrad ONS.

Podľa ONS sa ceny domov v Británii zvýšili v septembri medziročne o 9,5 percenta. To znamená výrazné spomalenie rastu, keď v auguste rast dosiahol 13,1 percenta. Medziročný vývoj na realitnom trhu však do veľkej miery ovplyvnila situácia spred roka, keď ceny domov v Británii v septembri 2021 výrazne vzrástli. V medzimesačnom porovnaní sa ceny domov na britskom trhu nemenili.

image

Nemecko ukončí pôsobenie v misii OSN v Mali najneskôr do konca roka 2023

Pokračovanie medziročného rastu znamená, že ceny domov v Británii dosiahli v septembri nový rekord. Ten predstavuje priemerná cena na úrovni 295.000 libier, teda asi 337 208 eur. To je o 26-tisíc libier viac než v rovnakom období minulého roka.        

Najvyššie ceny domov sú naďalej v Londýne. Cena domu v hlavnom meste dosiahla v septembri v priemere 544.000 libier.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 04:26