Ceny ropy dnes pokračujú v poklese. Dole ich tlačia slabé ekonomické štatistiky z Nemecka, eurozóny a z Británie, ktoré by mohli znížiť dopyt.
Severomorská ropa Brent krátko pred 17:30 stredoeurópskeho letného šasu vykazovala pokles zhruba o 1,8 percenta a nachádzala sa na 88,20 dolára za barel. Americká ľahká ropa West Texas Intermediate odpisovala 1,9 percenta na 83,84 dolára za barel.
Podnikateľská aktivita v eurozóne sa tento mesiac nečakane zhoršila, čo podľa analytikov naznačuje, že blok krajín platiacich eurom môže skĺznuť do recesie. Ekonomické údaje z Nemecka naznačili, že recesia v krajine je v plnom prúde. Britské podniky vykázali tento mesiac ďalší pokles aktivity.
V Spojených štátoch naopak produkcia firiem v októbri vzrástla, keď sa výrobný sektor vymanil z päťmesačného poklesu.
Medzinárodná agentúra pre energiu dnes uviedla, že svetový dopyt po uhlí, rope a plyne dosiahne vrchol do roku 2030. Po cestách bude jazdiť viac elektromobilov a čínska ekonomika porastie pomalšie, navyše sa bude viac orientovať na čistejšiu energiu. To podľa agentúry spochybňuje dôvody na zvyšovanie investícií do produkcie fosílnych palív.
Brent a West Texas Intermediate v pondelok klesli o viac ako dve percentá. Reagovali na zintenzívnenie diplomatických snáh o upokojenie konfliktu medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, ktorého vyhrotenie by mohlo ohroziť dodávky z regiónu, ktorý je najväčším dodávateľom ropy na svete.