Akcie v Spojených štátoch uzavreli pred kľúčovou správou o inflácii zmiešane, strácali veľké banky a energetické firmy, ale rástli technológie. Na devízovom trhu oslaboval voči niektorým menám americký dolár.
Dow Jonesov index, ktorý zahŕňa akcie tridsiatich popredných amerických podnikov, stratil 0,23 percenta a zakončil obchodovanie na 40 736,96 bodu. Širší index S&P 500 vzrástol o 0,45 percenta na 5495,52 bodu. Index Nasdaq Composite, v ktorom je zastúpených mnoho firiem z odvetvia vyspelých technológií, sa zvýšil o 0,84 percenta a uzavrel na 17 025,88 bodu.
Podľa nástroja FedWatch spoločnosti CME počítajú trhy s tým, že americká centrálna banka (Fed) začne cyklus uvoľňovania svojej politiky ešte tento mesiac. Na 71 percent odhadujú pravdepodobnosť, že v septembri zníži základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu a že do konca roka sa sadzba celkovo zníži o jeden percentuálny bod.
Akcie banky JPMorgan Chase klesli o 5,2 percenta po tom, čo dnes jej vedenie zmiernilo očakávania ohľadom príjmov z úrokových platieb. Akcie banky Goldman Sachs stratili 4,4 percenta po komentári generálneho riaditeľa Davida Salomona, že príjmy z obchodovania sa v treťom štvrťroku pravdepodobne znížia o desať percent.
Apple klesol o 0,4 percenta po tom, čo niekoľko hodín po predstavení nového iPhonu 16 tejto americkej technologickej spoločnosti uviedla čínska firma Huawei na trh svoj nový skladací chytrý telefón. Akcie počítačovej firmy Oracle pridali 11,4 percenta, keď firma prekonala odhady štvrťročných výsledkov a predpovedala rast tržieb v druhom štvrťroku nad očakávania. Kvôli výraznému poklesu cien ropy sa nedarilo energetickým podnikom.
Americký dolár dnes najprv strácal, neskôr ale začal mierne posilňovať. Krátko pred 22:00 SELČ pridával dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, 0,1 percenta na 101,63 bodu. Euro od dolára odpisovalo 0,1 percenta na 1,1025 dolára. Od jenu dolár odpisoval 0,6 percenta na 142,38 jenu.