Až do konca novembra. Problém prišiel až so zmrazovaním platov. Fico vyzýval svojich koaličných partnerov, že ak nezahlasujú za opätovné zmrazenie platov ústavných činiteľov, tak túto otázku spojí s hlasovaním o dôvere vlády.
V mysli sa nám tak automaticky začali vynárať spomienky na pád vlády premiérky Ivety Radičovej, ktorá sa v roku 2011 rozhodla spojiť hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vlády.
Bugár odkazoval, že jeho poslanci sa pre tento krok nerozhodnú. „Momentálne nejde o platy, ale o to, či stačí, ak premiér povie, že buď zmrazíte platy alebo padne vláda. Zmrazené platy nebudú. Či tie platy budú zvýšené o jedno či o sto eur, to je bezpredmetné,“ tvrdil Bugár.
Pridal sa k nemu aj podpredseda Mostu Anton Hrnko, keď pád vlády pripustil ako jediné riešenie, ak sa nedá inak dosiahnuť, aby v štáte platili zákony a právo.
Poslanci nakoniec návrh vlády, aby sa o zmrazovaní rokovalo v skrátenom legislatívnom konaní, nepodporili. Za zrýchlený režim boli iba poslanci ĽSNS, niektorí zo Smeru-SD, líder SNS Andrej Danko a niekoľkí poslanci Mosta-Híd.
Zmrazovanie teda pád vlády nespôsobilo a lídri koaličných strán sa dohodli na symbolickom zvýšení platov o jedno euro.