StoryEditor

Umelá inteligencia a Big Data. Ako sa chce Čína stať ekonomickým top lídrom?

20.10.2017, 09:57
Umelá inteligencia, big data a zdieľaná ekonomika.

Sektory, ktoré by ste pravdepodobne hľadali medzi hospodárskymi prioritami západných kapitalistických krajín, sa chystá nasadiť ako svoju hlavnú zbraň v pritvrdzujúcom konkurenčnom boji čínska komunistická vláda (o tom, ako Čína dobieha Západ v inováciách, sme písali tu ).

Pokročilá výroba

„Musíme urýchliť budovanie Číny ako silnej krajiny s pokročilou výrobou. Je nevyhnutné podporiť hlbokú integráciu medzi reálnou ekonomikou a pokročilými technológiami vrátane internetu, big data a umelej inteligencie,“ povedal čínsky prezident Si Ťin-pching tento týždeň na úvod 19. Národného kongresu Komunistickej strany Číny.

Aby sa tento cieľ podarilo splniť, najľudnatejšia krajina sveta investuje obrovské peniaze do budovania inovačných centier. Jedno z nich sa nachádza v juhočínskom meste Šen-čen, ktorý má ambíciu stať sa ázijským Silicon Valley (o úspechu Šen-čenu sme písali tu ). 

Posilnenie segmentu IT
Čo posilnenie čínskej prítomnosti v segmente informačných technológií bude znamenať pre globálnu ekonomiku? Otvorí sa Peking hospodársky ešte viac svetu? A urýchli sa tým okamih, kedy Čína predbehne Spojené štáty na poste svetovej ekonomickej jednotky?

menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
28. marec 2023 20:49