StoryEditor

Jedna karta a takmer neobmedzené možnosti. Služba od Kia vás zbaví stresu z nabíjania

03.01.2023, 16:00

Kórejská automobilka Kia vám so svojou službou Kia Charge spríjemní spolužitie s elektrickým či elektrifikovaným vozidlom. Má veľa benefitov, ktoré sa oplatí poznať.

Popularita elektromobilov v očiach zákazníkov síce za posledné roky vzrástla, treba však dodať, že ešte stále sú tu mierne obavy. Tie sa týkajú najmä nabíjania, s ktorým mnohí záujemcovia ešte zrejme nemajú skúsenosť a teda prirodzene – čo je nové a nepoznané, tam vládne istá miera neistoty.

Na rozdiel od klasického tankovania paliva si totiž predstavujú výrazné obmedzenia či komplikovanosť procesu. Pravda je však taká, že postup je v podstate veľmi podobný a všetko to zjednodušuje i napríklad pokroková služba spoločnosti Kia.

image
Kia

Riešenie kórejskej značky nesie označenie Kia Charge a kľúčovým prvkom je zdanlivo obyčajná karta RFID. Jej výsadou je nielen veľkosť totožná s klasickou kreditnou kartou, ale najmä združovanie absolútnej väčšiny nabíjacích bodov na území Slovenska aj Európy. Aby toho nebolo málo, v reči čísel ide o dostupnosť 455 248 nabíjacích staníc v 29 krajinách.

Partnerská spolupráca s popredným prevádzkovateľom nabíjacích staníc, spoločnosťou Digital Charging Solutions (DCS) znamená, že Kia Charge karta aktuálne platí na viac ako 80% všetkých nabíjacích staníc po celej Európe, pričom počet partnerských nabíjacích staníc bude i naďalej rásť.

image
Kia

Jednoduchá obsluha

Zákazníkovi stačí ovládať základné zručnosti. Svoju kartu si vie aktivovať cez účet Kia alebo cez mobilnú aplikáciu, ktorú vie následne za pomoci smartfónu využívať ako úplnú náhradu fyzickej karty alebo jej doplnenie (môžete si ju nechať vo vozidle pre prípad núdze). A keďže máte svoj telefón pravdepodobne vždy pri sebe, nikdy sa vám už nestane, že by ste zostali po príchode k nabíjacej stanici bez možnosti pripojiť sa.

Registrácia je rýchla a jednoduchá – stačí vložiť VIN číslo elektrifikovaného vozidla značky Kia a vybrať preferovanú tarifu podľa vašich konkrétnych preferencií. Kia Charge Easy je určená primárne pre tých, ktorí zvyčajne jazdia krátke vzdialenosti a auto väčšinou nabíjajú doma. Poskytuje slobodu nabíjať kdekoľvek a kedykoľvek a to bez mesačného predplatného. Je to teda ideálne riešenie pre vodičov dochádzajúcich do mesta a pre majiteľov plug-in hybridov.

Pre náročnejších je tu služba Kia Charge Plus, ktorá sa dá využiť najmä na verejných nabíjacích staniciach a poskytuje najvýhodnejšie ceny u širokého spektra poskytovateľov nabíjania. Riešenie sa fixuje na mesačný poplatok, čo znamená, že neplatíte priamo za nabíjací cyklus. Zároveň je možné službu aktivovať/deaktivovať podľa potreby. V tomto prípade je to ideálna voľba primárne pre intenzívne používanie a to bez ohľadu na to, či jazdíte plug-in hybridom alebo na plne elektrickom vozidle značky Kia.

Prehľad na pár kliknutí

Dôležitou súčasťou mobilnej aplikácie Kia Charge je podrobný, no zároveň veľmi pekne usporiadaný prehľad. Na pár klikov si tak viete pozrieť mesačnú spotrebu, vyúčtovanie za konkrétne mesiace, časové úseky a hodnoty dodania energie počas konkrétnych nabíjacích cyklov či miesto a čas, kde ste vozidlo nabíjali.

image
Kia

Ak teda vozidlo využíva viac členov rodiny, alebo figuruje vo firme, máte ako majiteľ podrobné informácie bez toho, aby ste sa museli zamýšľať nad účtom alebo uchovávať nespočetné množstvo účteniek.

Výhodou aplikácie v smartfóne je i prehľad o zaujímavých miestach a najbližších nabíjacích staniciach aj v pre vás neznámom prostredí. Dostanete všetky informácie o nabíjacích miestach, ako je typ nabíjačky, či predpoveď dostupnosti nabíjania a to všetko máte okamžite k dispozícii.

Zároveň padne vhod aktualizácia cien v reálnom čase, kedy majú registrovaní zákazníci neustále prehľad o cenách a prístup k aktuálnym sadzbám za nabíjanie na staniciach vo svojej oblasti. Niet teda jednoduchšieho spôsobu, ako uľaviť svojmu rozpočtu.

Ešte stále si myslíte, že po zaobstaraní si elektrifikovaného alebo elektrického vozidla na vás čaká zložitý proces návštev nabíjacích staníc? Jednoducho prídete, zaparkujete s orientáciou konektora čo najbližšie k stanici, zapojíte preferovaný typ kábla a potom sa už len rozhodnete, či aktivujete nabíjanie smartfónom alebo priamo fyzickou kartou – kartou Kia Charge.

menuLevel = 1, menuRoute = hn-nativ, menuAlias = hn-nativ, menuRouteLevel0 = hn-nativ, homepage = false
19. január 2023 12:23