StoryEditor

Zažite nové dobrodružstvo v Bratislave pomocou mestskej šifrovacej hry

30.08.2023, 00:00

Ste pripravení na vzrušujúcu výzvu, ktorá vás zavedie priamo do srdca Bratislavy? Hľadáte vhodný program pre celú rodinu? Pozývame vás na dobrodružnú cestu plnú záhad a šifier, vďaka ktorej spoznáte naše hlavné mesto úplne iným spôsobom. Nová mestská šifrovacia hra vám odkryje tajomný príbeh ukradnutej koruny. Stačí prísť do Bratislavy, mať so sebou mobilný telefón s dátami a vyhradiť si približne dve hodiny.

image
Bratislava tourist board

Šifrovacia hra, ktorú nájdete na webe bystronovci.sk je ako stvorená pre všetkých dobrodruhov a objaviteľov, či už ste rodina s deťmi, zvedaví žiaci či tínedžeri alebo jednoducho dospelí, ktorí sa radi zahrajú. Hra prináša nový spôsob spoznávania Bratislavy a umožňuje vám preniknúť do jej slávnej korunovačnej histórie. Najlepšie si ju vychutnáte ak ju bude hrať v tímoch zložených z dvoch až piatich ľudí.

Ako to funguje? Stačí ak zavítate do centra Bratislavy a zobrazíte si webovú stránku bystronovci.sk, kde nájdete šifrovaciu hru "Príbeh ukradnutej koruny". Dej hry sa odohráva priamo v uliciach hlavného mesta, kde máte za úlohu odhaliť, kto ukradol korunovačné klenoty. Hrou vás bude sprevádzať virtuálny strážnik, ktorý slúžil na hrade v čase krádeže. Vašou úlohou bude nájsť zlodeja a vrátiť kráľovský poklad späť.

image
Bratislava tourist board

Hra "Príbeh ukradnutej koruny" je nielen zábavnou aktivitou, ale aj príležitosťou naučiť sa niečo nové o histórii Bratislavy. Šifry a nápovede vás zavedú k rôznym skrytým zaujímavostiam, ktoré sa nachádzajú často aj na známych a frekventovaných uliciach. A nie, nemusíte byť expertom na históriu, hra je prispôsobená všetkým približne od veku 12 rokov.

image
Bratislava tourist board

Pre tých z vás, ktorí tiež túžia po nových vedomostiach o Bratislave, no aktuálne ju nemôžu navštíviť, je tu vedomostný kvíz nachádzajúci sa na rovnakej webovej stránke. Súťažte so svojimi priateľmi alebo sami so sebou a zistite, koľko viete o svojom hlavnom meste a jeho bohatej histórii.

image
Bratislava tourist board

Tak čo hovoríte? Chcete sa stať súčasťou tejto dobrodružnej cesty históriou Bratislavy? Navštívte webovú stránku bystronovci.sk a získajte nové poznatky netradičným a zábavným spôsobom. Hrajte, zisťujte, objavujte!

 

menuLevel = 1, menuRoute = hn-nativ, menuAlias = hn-nativ, menuRouteLevel0 = hn-nativ, homepage = false
22. september 2023 15:06