Investujte do realít. Reado umožňuje investorom investovať do neverejných ponúk bytovReado
StoryEditor

Investujte do realít. Reado umožňuje investorom investovať do neverejných ponúk bytov

05.12.2021, 23:00
Nová slovenská realitná platforma Reado sprístupní investovanie aj pre individuálnych investorov, ktorí v Reado objavujú skvelý nástroj na investovanie do bytov.

Platforma len nedávno spustila registráciu záujemcov a hlási záujem nad očakávania.

Reado poskytuje moderné realitné riešenia kombináciou digitálnych technológií, finančných inovácií a realitnej expertízy. Slovenská realitná platforma, ktorá je partnerom Európskej asociácie realitných profesií (CEPI), pripravuje veľké novinky na trhu, ktorému chýbalo potrebné momentum.

Okrem uvedenia nových inovatívnych služieb pre predávajúcich a ohlásenia vstupu na český trh s renomovanými partnermi v januári 2022, Reado taktiež prichádza s príležitosťou pre individuálnych investorov, ktorým umožňuje investovať do neverejných ponúk investičných bytov. Investori môžu investovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek prostredníctvom digitálnej platformy.

“Investorom chýbali príležitosti, preto sme im ich vytvorili.”

Cieľom Reado je poskytovať jednoduché, komfortné a moderné realitné riešenia, a to nie len pre predávajúcich alebo záujemcov o kúpu, ale aj pre investorov.

V prvom kroku vyhodnotí cenu nehnuteľnosti automatizovaný valuačný model, ktorý platforma vyvinula spoločne s tímom odborníkov a znalcov. V ďalších krokoch Reado využíva dáta o viac ako 250 000 nehnuteľnostiach s cieľom porovnať diferenciátory a similarity rôznych nehnuteľností a odporučiť investorom optimálnu cenu. Ešte predtým, ako je ponuka predstavená investorom je každá ponuka preverená aj fyzicky, aby investori mali stopercentnú istotou o aktuálnom technickom stave nehnuteľnosti. Po príprave podkladov pre prezentáciu ponuky je ponuka sprístupnená na 48 hodín investorom, ktorí počas tejto lehoty môžu prejaviť záujem kúpiť konkrétnu nehnuteľnosť. Investujte do realít. Reado umožňuje investorom investovať do neverejných ponúk bytov Investujte do realít. Reado umožňuje investorom investovať do neverejných ponúk bytov Reado Investor môže jednoducho prejaviť záujem kúpiť konkrétnu ponuku prostredníctvom vlastného profilu na platforme Reado. Stačí uviesť cenu, na ktorú môže taktiež reagovať predávajúci. Ak predávajúci cenu akceptuje, realitní poradcovia z Reado pripravia transakčnú dokumentáciu a koordinujú finalizáciu kúpy nehnuteľnosti.

Dáta ako kľúč k úspechu

Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je jedna z najväčších transakcií v živote a to isté platí aj pri investovaní. Veľké investície vyžadujú dôkladnú prípravu a dáta pre správne rozhodnutie.

Reado agreguje a analyzuje dáta o cenách nehnuteľností, trhovej likvidite, aktuálnej ponuke na trhu, trendoch vo vývoji cien, lokalite a o mnohých ďalších atribútoch. 

Všetky dáta sú dostupné pre investorov pri každej ponuke s cieľom umožniť im vybrať si ponuku, ktorá vyhovuje ich kritériám. Dáta a analýzy, ktoré investori majú k dispozícií v ich profile na platforme Reado, sú interaktívne a pravidelne aktualizované.

“Chceme expandovať, ale nie na úkor kvality.”

Investovať s Reado do neverejných ponúk investičných bytov bude možné od januára 2022 v Bratislave a v Prahe. Už teraz Reado pripravuje ponuky, ktoré budú dostupné pre investorov. Vzhľadom na vyšší, než očakávaný a stále rastúci záujem zo strany záujemcov o investovanie budú v priebehu prvých mesiacov dostupné aj nehnuteľnosti v daľších krajských mestách na Slovensku a v Českej republike.

Investovať s menšou čiastkou a vybudovať si diverzifikované portfólio? Prečo nie?

Dopyt po investovaní do realít stále rastie a tvorcovia platformy Reado už teraz pripravujú možnosť kolektívneho investovania do rezidenčných nehnuteľností na báze “crowdfundingu”. To predstavuje pre investorov nižšie riziko, vyššie výnosy a likviditu a je to výborný spôsob vytvorenia diverzifikovaného portfólia nehnuteľností. Aj menší investori tak môžu získať výhody z investovania do realít.

(Špeciálny projekt)

menuLevel = 1, menuRoute = hn-special, menuAlias = hn-special, menuRouteLevel0 = hn-special, homepage = false
29. jún 2022 15:20