Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 00:00

Rafinéria na východe získa nového nájomcu

Dlhy chemičky v Pavlovciach nad Uhom prevzala spoločnosť Achema.

Rafinéria na východe získa nového nájomcu
Zdroj: MN

Bývalú rafinériu spoločnosti Gazpetrol Group na východe Slovenska, ktorá sa pre transakcie pripomínajúce podvody nikdy poriadne nerozbehla a prišla o celý svoj majetok, plánuje prevádzkovať nový záujemca. Naznačujú to aktivity firmy Achema z Pavloviec nad Uhom. Firma si totiž nehnuteľnosti v areáli chemickej fabriky prenajíma do roku 2040 od ich súčasného vlastníka Petronafta Trading z portfólia kontroverznej podnikateľskej rodiny Salmanovcov a disponuje i potrebnými povoleniami od úradov.


Nový nájomca rafinérie zároveň rieši staré záväzky po svojich predchodcoch. „Dlh prevzala spoločnosť Achema. Situácia je taká, že keď im pošleme daňový výmer za tento rok, tak sú ochotní zaplatiť spätne za všetky roky. Chceli sme to už zadať do vymáhania exekútorovi, ale došlo k dohode,“ hovorí pre HN Anton Kocela – starosta obce Pavlovce nad Uhom, v katastri ktorej rafinéria stojí. Na vyrubených podielových daniach totiž spoločnosti Gazpetrol Group a Petronafta Trading do obecného rozpočtu k decembru 2016 dlhovali dokopy necelých 9-tisíc eur. Ide o suverénne najväčších dlžníkov v Pavlovciach nad Uhom. Starosta informácie o zámeroch v poradí už tretieho prevádzkovateľa rafinérie nemá. „Čo viem, tak z obce tam už ani nikto nepracuje. Funguje tam iba pracovisko spoločnosti Nafta, ktorá tu ťaží zemný plyn,“ dodáva Kocela. S Róbertom Pagáčom, predsedom predstavenstva sp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.