Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 22:34

Američania chceli košický U.S. Steel predať. Teraz má zisk stovky miliónov

Ešte pred pár mesiacmi sa hovorilo o predaji železiarní investorom z Číny. Čísla ukazujú, že má polmiliardový zisk.

Američania chceli košický U.S. Steel predať. Teraz má zisk stovky miliónov
Zdroj: TASR/František Iván

Po chudobných rokoch sa Američanom opäť naplno rozbieha biznis ich jedinej oceliarskej fabriky v Európe. Vlaňajšie hospodárske výsledky americkej skupiny United States Steel Corporation z Pittsburghu ukazujú, že ich európska divízia, ktorej dominujú oceliarne v Košiciach, zarába čoraz viac. Pritom len pred niekoľkými mesiacmi sa špekulovalo o jej predaji čínskej He Steel Group.

Košické zlaté vajce za minulý rok vykázalo jeden z historicky najvyšších ziskov od vstupu americkej korporácie do výroby ocele na východe Slovenska v roku 2000. Čistý zisk spoločnosti U. S. Steel Košice za rok 2017 atakuje sumu 450 miliónov eur. „V porovnaní s rokom 2016 bolo zvýšenie finančného výsledku spôsobené vplyvom vyšších predajných cien, úspor z pokračujúcich iniciatív zlepšujúcich prevádzkovú efektívnosť, nižších úrokových nákladov a pozitívneho vplyvu kurzových rozdielov, ako aj vplyvom úplného zrušenia zníženia hodnoty nehnuteľností a zariadení,” uvádzajú košickí oceliari vo výročnej správe za rok 2017.

Na porovnanie, v roku 2016 dosiahli oceliarne zisk po zdanení vo výške

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.