Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2018, 00:00

Poliklinika z Kočnerovho sporu chce škrtať dlhy

Firma Ergomed Poliklinika žiada po zmene majiteľa súdy o ochranu pred veriteľmi.

Pred tromi rokmi sa Ergomed Poliklinika záhadne objavila na strane žalovaných pri obrovskej žalobe na 45 miliónov eur. Toľko totiž požadovala spoločnosť International Investment Development Holding, ktorej šéfuje kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, od jedného z najväčších distribútorov liekov Unipharma Bojnice a jeho dcéry Pharmaeduca. O obchodnom spore o náhradu zmareného zisku kvôli údajne zmarenej zámene nehnuteľností na Donovaloch ako prvý informoval zavraždený novinár Ján Kuciak.

Čudný sľub
Košická Ergomed Poliklinika totiž hotelovému developerovi pod taktovkou Kočnera koncom roku 2015 sľúbila, že z údajného záväzku bojnických lekárnikov uhradí stotisíc eur. Napokon však nezaplatila. Aktuálne pritom košická poliklinika plánuje zoškrtanie svojich dlhov. Súdy preto žiada o ochranu pred veriteľmi. „Okresný súd Košice I začína reštrukturalizačné konanie voči dlžníkovi Ergomed Poliklinika,“ uvádza v uznesení sudca Róbert Zsiga.


Nové vedenie dáva ruky preč
Nový konateľ a majiteľ polikliniky však tvrdí, že pripravovaná reštrukturalizácia s prípadom okolo údajného záväzku voči spoločnosti International Investment Development Holding nesúvisí. „Tohto sa reštrukturalizácia ani týkať nemôže a ako nové vedenie sa plne dištancujeme od tejto medializovanej kauzy,“ povedal pre HN Ján Svitok, konateľ a majiteľ spoločnosti Ergomed Poliklinika. Tá prevádzkuje zdravotnícke zariadenie v Košiciach s 20 rôznymi ambulanciami a počas reštrukturalizácie sa vystavuje riziku vyhlásenia konkurzu.


Samotný

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.