Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 00:00

Český veľkopodnikateľ dopláca na biznis na Slovensku

Krachuje ďalšia firma z vítkovického impéria veľkopodnikateľa Jana Světlíka. Prišla o peniaze zo Slovenska.

Český veľkopodnikateľ dopláca na biznis na Slovensku
Zdroj: VITKOVICE.CZ

Iba nedávno spoločne zbavovali Banskú Bystricu jedného z najväčších realitných strašidiel Slovenska. Stavba novej autobusovej stanice a nákupného centra sa však pod taktovkou spoločností Vítkovice Revmont a Vítkovice Slovakia dostala do problémov. Tie napokon vyústili do straty kontraktu firiem z portfólia ostravského veľkopodnikateľa Jana Světlíka, o čom HN vlani informovali ako prvé.

Dozvuky po stratenej zákazke na strednom Slovensku za milióny eur dobiehajú dcéry Vítkovíc ešte aj dnes. Krachuje totiž projektantská spoločnosť Vítkovice Revmont Engineering z Ostravy. I preto, že jej slovenská sestra Vítkovice Slovakia nevyplatila 400-tisíc eur a peniaze už nikdy neuvidí. „V priebehu posledného účtovného obdobia bolo zistené, že ide o nevymáhateľnú pohľadávku, čo má spoločnosť doložené i odborným stanoviskom. K tejto pohľadávke je preto vytvorená stopercentná opravná položka,“ uvádza v konkurznom návrhu predseda Predstavenstva Vítkovice Revmont Engineering Tomáš Bašniar.

Firma tak po dvoch rokoch podnikania končí. Vznikla pritom iba v novembri 2016 odštiepením od pôvodnej spoločnosti Vítkovice Revmont.

Odchod kľúčových zamestnancov
Šlo o reakciu na existenčné problémy, do ktorých sa dostala po zásahu českých daniarov. Tí totiž Vítkovice Revmont zaviazali na zaplatenie dodatočne vymera

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.